Ja kush është lojtari më i shtrenjtë në botë zyrtarisht, nuk është Neymar (FOTO)

Neymar është lojtari që ka kushtuar më shktrenjtë plot 222 milion euro por sipas Transfermarkt, ai nuk është lojtari që kushton më shumë.

Vendi i parë mbahet nga Lionel Messi me vlerë 180 milion euro, i ndjekur nga Neymar 150 milion, ndersa podiumin e plotëson Cristiono Ronaldo me Harry Kane që vlejnë nga 120 milion euro.

Në listën e mëposhtme keni 25 lojtarët që kushtojnë më shumë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP