Jetojmë në kulturën e enës!

“Jetojmë në një botë, ku funerali ka më shumë rëndësi se i vdekuri, martesa më shumë se dashuria dhe fiziku më shumë se intelekti. Jetojmë në kulturën e enës, e cila e përçmon përbërësin”.

Thënie nga Eduardo Galeano.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP