Në Zonën Industriale të Shkupit pritet investim më vlerë prej 5 milionë euro

Nga mesi i këtij muaji do të nënshkruhet marrëveshje me “Xhemdag Lajting Europa”, për investimin në vlerë prej pesë milionë eurove që duhet të hapë 100 vende të reja të punës.

Siç kumtoi sot zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski, bëhet fjalë për grinfild investim që do të realizohet në ZZHTI Shkup 1.

“Qeveria në seancën e sotme solli vendim për pajtim për nënshkrimin e marrëveshjes për qira afatgjate të tokës ndërtimore në ZZHTI Shkup 1 me ‘Xhemdag lajting Europa'”, informon Boshnjakovski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP