Tërmeti me magnitudë 4.4 ballë në San Francisko

San Francisko është goditur nga një tërmet ditën e sotme, ndërsa ka edhe paralajmërime për të tjera lëkundje.  Tërmeti ishte me magnitudë 4.4 ballë, ndërsa nuk ka pasur raportime të menjëhershme për dëme materiale, shkruan Top Channel.

Epiqendra e tërmetit është regjistruar në Berkeley, por lëkundjet janë ndjerë deri në 40 milje larg.

Një zëdhënës i Departamentit të Zjarrfikësve në Berkeley ka thënë se ka marrë me dhjetëra telefonata nga qytetarët për lëkundjet e ndjera.

Një zyrtar i Institutit Gjeologjik të SHBA ka thënë se ekziston rreziku që vendi të goditet nga një tjetër tërmet edhe më i fuqishëm në ditët në vazhdim, për të cilin ai është shprehur se mundësitë janë nga 5 deri në 10 përqind

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP