Rrëfehet Neymar: Rrezikova të paralizohem

Është një nga 3 futbollistët më të fortë në planet, por vetëm 3 vjet më parë ka rrezikuar paralizën.

Neymar i është rrëfyer ish-shokut të tij të skuadrës te Barcelona, Gerard Pique, për dëmtim që ai pësoi një shpinë në verën e vitin 2014, dëmtim që vendosi edhe vazhdimin e tij në Botërorin e luajtur në Brazil, përcjell Top Channel. 

“Mjekët në spital më thanë kemi dy lajme për ty: një të mirë dhe një të keq. Të keqin i thashë në fillim. Nuk do të vazhdosh më tej me Botërorin. Ndërsa lajmi i mirë ishte se mund të vazhdoja të ecja, pasi nëse dëmtimi do të ishte 2 cm më lart do ta kisha mbyllur karrierën si futbollist”, tregoi Neymar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP