Lajm i keq për përdoruesit e WhatsApp, do të bllokohet natën e Vitit të Ri

Një lajm i keq për të gjith ata që si mjet komunikimi përdorin më së shumti aplikacionin WhatsApp! Nëse doni që urimi për ndërrimin e vitit t’i shkoi personit që doni, atëhere mos ja dërgoni nëpërmjet këtij aplikacioni!

Kompania njofton se WhatsApp nuk do të funksionojë natën e ndërrimit të viteve, të paktën në disa lloje smartfonësh dhe platforma celulare. Kjopër shkak të një përditësimi në një blog post, shkruan Bordo.al. 

Por nuk mbaron me kaq. Ky problem do të vijojë edhe më një janar ku WhatsApp nuk do të jetë aktiv në asnjë telefon Windoës phone 8.0, në telefonat BlackBerry OS ose BlackBerry 10. Prandaj kujdes! Nëse doni që mesazhi të shkojë ka plot aplikacione të tjera që mund të përdorni.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL