Bejli deri te Mickoski: Të jeni konstruktiv

Ambasadori i SBA-së në Maqedoni, Xhes Bejli, dje ia ka uruar zgjedhjen kryetarit të ri të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe e ka porositur që të bashkëpunojë në përforcimin e demokracisë, sundimit të së drejtës dhe përmirësimin e marrëdhënieve me fqinjët, njofton Portalb.mk.

“Marrja e funksionit tuaj në këtë post mjaft të rëndësishëm vjen në kohën e mundësive për zhvillim të madh të Maqedonisë në drejtim të aspiratave për siguri, prosperitet dhe demokraci gjithëpërfshirëse, plotësisht të integruar në NATO dhe BE. Si parti më e madhe opozitare në Kuvend, e ftoj VMRO-DPMNE-në të luaj rol konstruktiv në përforcimin e proceseve demokratike dhe sundimit të së drejtës, por edhe në avancimin e marrëdhënieve me fqinjët. SHBA pret që të vazhdojë bashkëpunimi me Maqedoni, si me Qeverinë, po ashtu edhe me opozitën”, thuhet në urimin e ambasadorit Bejli.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP