Taravari: Ali Ahmeti na largoi nga qeveria (VIDEO)

Ish-ministri i Shëndetësisë dhe kryetari i Komunës së Gostivariit, Arben Taravari në një intervistë në televizionin “Tellma” me Borjan Jovanovskin foli për pozitën e Aleancës së Shqiptarëve në qeveri pas emërimit të Venko Filipçes për ministër të Shëndetësisë dhe për ofertën që e kanë marrë për të qëndruar në qeveri.

Taravari paralajmëroi se Aleanca do ta lëshojë koalicionin qeveritar, edhe pse tha se do të jenë konstruktiv në Kuvend dhe do t’i votojnë të gjitha ligjet për të cilat konsiderojnë se janë te nevojshme për reformat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP