Maqedoni, besimtarët krishterë sonte e festojnë Buzmin

Besimtarët krishterë të cilët e llogaritin kohën sipas Kalendarit Gregorian e festojnë Buzmin, në prag të Krishtlindjeve, lindjen e Jezu Krishtit.

Liturgji e shenjtë me rastin e Lindjes së Krishtit sonte do të mbahet në Kishën Katolike në Shkup.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP