Ja e kujt ishte vetura që e nxorën zjarrëfiksit nga lumi Vardar (VIDEO)

Ekipet e zjarrëfikesve në Shkup kanë arritur të nxjerin nga ujrat e lumit Vardar, një veturë e cila kishte rënë në lum.  Bëhet e ditur se vetuar është e aktores së njohur maqedonase Vesna Petrushevska e cila në një prononcim për sakamdakazham.mk, ka thënë se nuk e di se si automjeti i saj është gjendur në lumin Vardar pasi vetura ka qenë e parkuar nën urë derisa ajo ka shkuar për prova teatrale, përcjell Portalb.mk.

“Akoma jam në shok, nuk e di se çfarë ka ndohur. Pasiqë nuk kishte vend në parking, u parova në urë, aty ku zakonisht të gjithë kolegët I lëm veturat. Unë jam shofer për 17 vite me regull e fika veturën, e mbylla dhe shkova në prova. Mund të bëhet fjalë për ndonjë vjedhje. Nuk ka shanse që vetura vetë të jetë nisur drejt Vardarit”- ka thënë Petrushevska.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme thonë se deri tek ata vetëm është lajmëruar për një automjet të rënë në lumen Vardar dhe sipas informacioneve të deritanishme nuk ka udhëtar në të.

Ekipet e Brigadës së zjarrfikësve dhe ndihmës së shpejtë erdhën në vendngjarje dhe intervenuan me kohë dhe arritën që me sukses të nxjerrin automjetin nga lumi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP