Vuçiq: Takimi me Putinin shumë i rëndësishëm

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se pas dy ditësh në Moskë do të takohet me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, dhe se shpreson se do të ketë lajme të mira për Serbinë pas këtij takimi.

Vuçiq, i cili nesër niset për në Rusi, parashihet se do ta vizitojë një kapacitet shkencor-teknologjik, e pastaj e dorëzon mirënjohjen të cilën ish-presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, pas vjdekjes ia ka ndarë ambasadorit të dikurshëm të Rusisë në Kombet e Bashkuara, Vitaly Churkin, raporton agjencia Beta, transmeton REL.

“Më 19 dhjetor e kam një takim të madh dhe të rëndësishëm me Putinin dhe shpresoj se do të ketë lajme të mira për Serbinë”, u tha sot Vuçiq gazetarëve gjatë një vizite në një rajon të Serbisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP