Vazquez tregon pse Ronaldo e festoi golin e finales me atë

Real Madridi fitoi ndaj Gremios me rezultat 1-0 në finale të Kupës së Botës për Klube.

Goli i vetëm në takim u shënua nga Cristiano Ronaldo. Portugezi zakonisht ka festimet e tij tradicionale, por këtë herë habiti të gjithë duke vrapuar drejt bankës rezervë, më saktësisht në krahët e Lucas Vazquez, transmeton Telegrafi.


Nuk është diçka e madhe, por e mjaftueshme që tifozët të bëjnë pyetje.

Për këtë u pyet edhe Vazquez pas ndeshjes, i cili shpjegoi të gjithën.

“I thash Cristianos se ai do të shënonte dhe kjo është arsyeja pse ai vrapoi drejt meje”, tha spanjolli.

Duket se CR7 dhe Vazquez e kalojnë mirë mes vete dhe për këtë kemi disa shembuj më poshtë. /Telegrafi/

Ronaldo dhe Benzema duke u tallur me Vazquezin, duke e konsideruar atë si një fëmijë:

CR7 duke ia dhuruar topin Vasquezit pasi shënoi het-trik ndaj Atleticos në LK:

Nuk mungojnë edhe shakatë pas ndeshjes në sytë e gazetarëve: 

Ronaldo dinë edhe ta teprojë, por Vazquez nuk ia kthen ashpër: 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP