Gjenden të vdekur miliarderi kanadez dhe gruaja e tij

Një miliarder kanadez dhe gruaja e tij janë gjetur të vdekur në podrumin e shtëpisë së tyre në Toronto.

Policia kanadeze i ka përshkruar rrethanat e vdekjes si “të dyshmita”, shkruan “BBC”, transmeton portali Arbresh.info

Trupat e viktimave janë gjetur në bodrum nga një agjent i pasurive të patundshme.

Barry Sherman ishte themelues edhe kryetar i gjigandit farmaceutik Apotex dhe në Kanada shquhej si filantrop i shquar.

Ngushëllime për viktimat ka shprehur edhe kryeministri kanadez, Justin Trudeau.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP