“Super-kompjuteri” bën parashikimet: Këto skuadra do të triumfojnë në 1/16 e Ligës së Kampionëve

Para disa ditës është hedhur shorti i fazës së eliminatorëve të Ligës së Kampionëve.

Shorti ka përcaktuar mjaft ndeshje interesante, të cilat futbolldashësit mezi po i presin për t’i shikuar, transmeton Telegrafi.

E për të mësuar rezultatet të gjithë do të jenë kureshtar, por para se të vi muaji shkurt “talksport” falë një “super-kompjuteri” ka parashikuar fituesit e çdo përballje.

Sipas këtij parashikimi, Tottenham del fitues në duelin me Juventusin, ndërsa te Barcelona në saje të penaltive triumfon ndaj Chelseat.

Super ndeshjen e këtij rrethi mes Paris Saint-Germain dhe Real Madridit, e fiton kjo e fundit në saje të triumfit në takimin e parë.

Kujtojmë se kampion aktual është skuadra madrilene e Realit, e cila triumfoi ndaj italianëve të Juventusit me rezultat 4-1.

Më poshtë rezultatet

Juventus 2-2 Tottenham – anglezët fitojnë me gol në fushë kundërshtare
Ndeshja e parë: Juventus 2-1 Spurs
Ndeshja e dytë: Spurs 1-0 Juventus

Basel 1-5 Manchester City
Ndeshja e parë: Basel 1-2 Manchester City
Ndeshja e dytë: Manchester City 3-0 Basel

Porto 2-4 Liverpool
Ndeshja e parë: Porto 1-2 Liverpool
Ndeshja e dytë: Liverpool 2-1 Porto

Manchester United 2-1 Sevilla
Ndeshja e parë: Sevilla 0-1 Manchester United
Ndeshja e dytë: Manchester United 1-1 Sevilla

Real Madrid 4-3 Paris Saint-Germain
Ndeshja e parë: Real Madrid 2-1 PSG
Ndeshja e dytë: PSG 2-2 Real Madrid

Shakhtar Donetsk 3-1 Roma
Ndeshja e parë: Shakhtar 1-0 Roma
Ndeshja e dytë: Roma 1-2 Shakhtar

Chelsea 3-3 Barcelona – spanjollët fitojnë me penallti
Ndeshja e parë: Chelsea 2-1 Barcelona
Ndeshja e dytë: Barcelona 2-1 Chelsea

Bayern Mnich 4-1 Besiktas
Ndeshja e parë: Bayern 3-0 Besiktas
Ndeshja e dytë: Besiktas 1-1 Bayern

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP