Kur je larg meje

U mësova të dua kështu nga larg

Me mungesën tënde u mësova

frikë kam kur të kthehesh sërish.

Do jesh ai që kështu e dashurova ! ?

 

Do më mungosh  ndoshta largësia

Distanca është mall, lot nëpër sy

Kam frikë se kjo do të  ishte dashuria

…, malli për ty !

 

U mësova të të dua kur të kam larg

Mos u afro shumë e mos më braktis.

Lërmë dorëzuar, rob në mall

…, për hir të dashurisë!

Autor: ANELJA LAKO

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP