Prezantohet raporti i “Nënë Terezës”, Pollozhani: 95% në konkursin për staf akademik janë plotësuar

Sot, në hapësirat e rektoratit të Universitetit “Nënë Tereza” në Shkup u mbajt pres konferencë në të cilën rektori i Universitetit Nënë Tereza, Aziz Pollozhani, prezantoi para mediave raportin vjetor për këtë institucion.

Fillimisht rektori raportoi për mbarëvajtjen e konkursit për stafin akademik dhe konkursin për administratorë. Ai theksoi se 95% e vendeve të parapara në konkursin për staf akademik janë plotësuar, ndërsa në konkursin për administratorë janë plotësuar 12 nga 20 pozitat e parapara. Deri në fund të vitit pritet të plotësohen të gjitha vendet e parapara në konkurs.

Në vijim të pres konferencës, ai prezantoi vijueshmërinë e aktiviteteve të ndërmarra për ndërtimin e Kompleksit Universitar “Nënë Tereza”. Në kuadër të këtyre aktiviteteve, u prezantua edhe korniza financiare e projektit kryesor për ndërtimin e këtij kompleksi.

Më poshtë mund ta shohin raportin e plotë financiar:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP