Në Moskë hapet ekspozita kushtuar Vlladimir Putinit

Në muzeun UMAM në Moskë, është hapur ekspozita “Super Putin”, kushtuar presidentit rus Vlladimir Putin, raporton Anadolu Agency (AA).

Ekspozita është e përbërë nga 30 piktura dhe skulptura të punuara në stile të ndryshme artistike, por që të gjitha kanë të njëjtën temë, presidentin e Rusisë.

Interesimi i publikut është jashtëzakonisht i madh, për çka dëshmojnë hyrje-daljet e njerëzve nga muzeu, ndërkohë që pjesë përbërëse e tërë ekspozitës është edhe fotografimi i vizitorëve me skupturat e punuara.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP