Mbyllet dosja e aktorit turk që u vra nga ish e dashura, ja çfarë shkruan

Hetimi në lidhje me vrasjen e aktorit të njohur Vatan Şaşmaz, i cili u ekzekutua nga ish e dashura, modelja Filiz Akel, në fund të muajit gusht, ka arritur në pikën e fundit. Dosja me hetimin e plotë është dorëzuar me të dhënat e të reja dhe pas shqyrtimit është mbyllur, shkruan Class.

Prokuroria e Përgjithshme e Stambollit ka përfunduar hetimin e Vatan Şaşmaz, i cili u vra nga ish e dashura Filiz Akel. Pas raportit të autopsisë së Filiz Akel, dosja erdhi në fazën përmbyllëse. Incidenti u regjistrua si vrasje dhe më pas vetëvrasje nga Filiz Akel, pas polemikave që pati me ish të dashurin, Vatan Şaşmaz.

Vatan Şaşmaz u qëllua dhe u vra nga Filiz Akel, në një hotel me 5 yje në Besiktas. Pas vrasjes, Akel kreu edhe vetëvrasje me të njëjtën armë.

Pak ditë më parë, raporti i autopsisë zbuloi se Filiz Akel kishte nivel të lartë alkooli në trup dhe vrasjen e ka kryer në presion të lartë psikologjik e mendor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP