Prezantohet korniza inovative e PC-ve që kursen hapësirë

Cryorig është gati të hyjë në tregun e kornizave të kompjuterëve personal me një dizajn të ri inovativ, të quajtur Taku PC.

Cryorig Taku PC dhe korniza ITX janë në procesin e zhvillimit që dy vjet, ndërsa qe një vit në këtë projekt mori pjesë edhe kompania Lian Li, transmeton Koha.net.

Taku PC paraqet një dizajn hibrid inovativ, i cili nuk zë shumë hapësirë dhe mbi të cilin mund të vendoset monitori dhe korniza ITX e kompjuterëve personal. Përparësitë e një sistemi të tillë janë të dukshme – dizajni Taku kursen shumë hapësirë te tavolina e punës apo kudo qoftë tjetër.

Gjithashtu, Cryorig Taku PC ka hapësirë për procesor deri në 280 mm, për pajisjen e furnizimit me energji SFX ose SFX-L, pllakën kryesore të formatit ITX dhe deri në tre hardisqet (HDD: 1 x 3.5-inç dhe 2 x 2.5-inç).

Taku PC mund të mbajë një monitor të rëndë deri në 15 kilogramë dhe ka një sirtar për instalim të lehtë të komponentëve të kompjuterit.

Cryorig planifikon që Taku PC-në ta sjellë në SHBA, Japoni dhe Tajvan nga ky muaj, ndërsa në tregjet tjera nga fillimi i vitit 2018 me çmim prej 299 dollarë.

auto_2a216908-cf8f-4f37-af2c-ff56b2ba35751512988867

auto_02_top_sh_taku1512988866

auto_cryorig-taku1512988871

auto_cryorig-taku-pc-case-11512988874

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP