Zyrtare: Shikoni kur do të luaj Diego Costa për Atleticon

Diego Costa ka disa muaj që po stërvitet me skuadrën e Atletico Madridit, tek e cila u transferua nga Chelsea më 26 shtator

Sulmuesi spanjoll është i lirë të luaj nga 1 janari i vitit 2018 kur edhe hapet afati kalimtar i transferimeve.

Sipas të përditshmes spanjolle AS, Costa do të debutojë me Atleticon që në ndeshjen e parë të tyre, e cila do të jetë me 3 janar.

Bëhet fjalë për përballjen ndaj Lleida në kuadër të rrethit të dytë të Copa del Rey.

Përveç tij, në këtë ndeshje pritet të debutojë edhe transferimi tjetër i verës, spanjolli Vitolo, që pjesën e parë të sezonit e kaloi në huazim të Las Palmas

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP