Maqedonia U17 në grup të fortë për kualifikim në KE

Përfaqësuesja U 17 e Maqedonisë mësoi emrat e kundërshtarëve në fazën elite të eliminatoreve për kualifikim në Kampionatin Europian.

Gjenerata e Goran Staniqit në short qëlloi në grupin e 3, ndërsa për kualifikim në garën e madhe do të luajë kundër përfaqësueseve të Irlandës, Polonisë dhe Gjeorgjisë. Për përfaqësusen U 17 të vendit kjo është hera e parë dhe historike që merr pjesë në fazën elite të kualifikimeve.

Mini-turnetë patjetër të përfundojnë deri më 1 prill, ndërsa tetë fituesit e grupeve do të kualifikohen në Kampionatin Europian ku i pret Anglia. Europiani për U 17 do të mbahet prej 4 deri më 20 maj. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP