Al Kaeda e dënoi vendimin e Trampit për Jerusalemin

Grupi militant islamist Al Kaeda për Gadishullin Arab e dënoi vendimin amerikan për njohje të Jerusalemit për kryeqytet të Izraelit dhe u bëri thirrje luftëtarëve të vet që t’i “plotësojnë radhët” në shenjë mbështetjeje për palestinezët.

Vendimi i presidentit amerikan Donald Tramp është “sfidë  e qartë për botën myslimane”, vlerësoi Al Kaeda.

Grupacioni terrorist u bëri thirrje militantëve islamistë që t’i “plotësojnë radhët” dhe të jenë të gatshëm t’i mbështesin palestinezët, ndërsa myslimanët i ftoi që të ndihmojnë me të holla dhe armë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP