Jeni i stresuar, ja çfarë duhet të bëni për tu qetësuar menjëherë

Ditët e gjata e përplot lodhje pune apo angazhime tjera ditore ju bëjnë që të ndiheni të rraskapitur në fund të ditës.

Dhe për të kthyer energjinë, jeni gjithmonë në kërkim të metodave për të larguar stresin ditor.

Dhe gjithmonë në shprehje vijnë metodat natyrale për përfshijnë çajrat me përmbajtje bimore, masazhet me vajra esenciale, relaksimi në një dush të ngrohtë.

Në qetësim më së shumti ndikojnë çajrat me përmbajtje bimore sikurse kamomili,çaj mente, etj.

Ndërkaq ndër vajrat esenciale shquhet vaji i livandës i cili ka shumë vetë qetësuese dhe relaksuese.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP