Trump: Është koha ta njohim zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump: Është koha ta njohim zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit.

Trump i ka dhënë instruksione Departamentit Amerikan të Shtetit “të fillojë përgatitjet” për zhvendosjen e ambasadës në Jerusalem, raorton Anadolu Agency (AA).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP