Komuna e Çairit me aktivitete shtesë për vendosjen e rendit ligjor (FOTO)

Nga Komuna e Çairit sot njoftojnë se vazhdojnë me aktivitetet e kthimit të rendit ligjor në territorin e kësaj komune, duke mirëmbajtur ambientin jetësor dhe liruar hapësirat e uzurpuara, njofton Portalb.mk.

“Komuna Çair vazhdon me realizimin e agjendës së përcaktuar ditore të aktiviteteve që kanë të bëjnë me mirëmbajtjen e ambientit jetësor dhe sundimit të ligjit. Gjatë ditës së sotme ekipet komunale të Komunës së Çair kanë realizuar aksionin për mirëmbajtjen e drunjve duke bërë shkurtimin e degëve të drunjve përgjatë rrugës “Xhon Kenedi”, ndërsa Inspektorati Komunal ka ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme për lirimin e hapësirave dhe parkingjeve publike të zëna padrejtësisht dhe në kundërshtim me ligjin”, thuhet në kumtesën e Komunës së Çairit.

Image may contain: 1 person, standing, shoes and outdoor

Image may contain: one or more people, people standing and outdoor

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL