FFM organizon seminar këshillues për prindërit e fëmijëve

Federata e futbollit të Maqedonisë në drejtim të përmirësimit të kualitetit të mbajtjes dhe zhvillimit të ndeshjeve në Ligat e Fëmijëve, mbajti seminar dhe këshilla për prindërit e fëmijëve anëtarë të klubeve që garojnë në Ligat e Fëmijëve të FFM-së në Rajonin e Shkupit.

Në këtë takim këshillues, prindërit kishin mundësi të dëgjojnë prezantime nga sfera e psikologjisë sportive dhe fëmijërore dhe raportet prind-sportist-trajner nga pr.dr. Lençe A. Veliçkovska, për rëndësinë dhe vlerën e pjesëmarrjes në Ligën e Fëmijëve nga Bojan Markovski dhe për zhvillimin psikomotorik dhe mënyrat e ushqimit të fëmijëve nga pr. dr. Vanço Pop-Petrovski, si dhe këshilla e rekomandime për sjelljen e prindërve gjatë kohës së stërvitjeve dhe ndeshjeve në Ligat e Fëmijëve.

Ky ishte seminari/këshillues i tretë për prindërit, ndërsa në të ardhmen planifikohen aktivitete edhe në rajonet tjera ku zhvillohen gara të Ligës së Fëmijëve. FFM implementon edukim konstant për prindërit, si një prej faktorëve më të rëndësishëm, me qëllim të vetëm krijimin e kushteve më të mira për zhvillimin e futbollistëve të rinjë në personalitete dhe sportist të shëndoshë. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP