Përballjet e ‘ferrit’ në Ligën e Kampioneve

Të martën luhen 8 takimet e javës se 6-të e të fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Për shumë skuadra, ky takim i fundit është jetik për të vijuar në fazën më tej të Ligës së Kampionëve. Një garë e fortë është edhe ajo për një vend në Europa League, transmeton Syri.net.

Dy skuadra “big” që rrezikojnë kualifikimin janë Napoli i Elseid Hysajt dhe Atletiko e Madritit.

Programi i ndeshjeve në grupet A, B, C dhe D që luajnë nesër është:

Grupi A:

(Ora 20.45)

Manchester United (ANG) – CSKA Moska (RUS)

Benfica Lisbonne (POR) – Bazel (ZVI)

Image

Grupi B:

(20.45)

Celtic Glasgoë (SKO) – Anderlecht (BEL)

Bayern Munich (GJER) – Paris SG (FRA)

Image

Grupi C:

(20.45)

AS Rome (ITA) – Qarabag (AZE)

Chelsea (ANG) – Atletico Madrid (SPA)

Image

Grupi D:

(20.45)

Olympiakos (GRE) – Juventus  (ITA)

FC Barcelone (SPA) – Sporting Portugal (POR)

Image

Të mërkurën luhen 8 takimet e mbetura.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP