Han kërkoi nga politikanët boshnjakë t’i respektojnë dhe t’i mos i komentojnë vendimet gjyqësore

 Komisari Evropian, Johanes Han u bëri thirrje politikanëve në Bosnjë e Hercegovinë t’i respektojnë aktgjykimet gjyqësore dhe të përmbahen nga komentet në përmbajtjet e tyre, transmeton MIA.

“Është me rëndësi të respektohen vendimet gjyqësore”, deklaroi Han lidhur me aktgjykimin për krime lufte kundër gjashtë kroatëve të Bosnjës të shqiptuar javën e kaluar.

Njëri nga të dënuarit, gjenerali Sllobodan Praljak, bëri vetëvrasje menjëherë pas shqiptimit të aktgjykimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP