Vetëm katër skuadra vazhdojnë të jenë të pamposhtura në top pesë ligat evropiane

Kaloi edhe një vikend fantastik në botën e futbollit. Por, këtë herë në top pesë ligat e mëdha italiane shikuam shumë befasi. Napoli, Paris Saint Germaini dhe Valencia pësuan humbjet e para sezonale, në këto dy të fundit nuk ishte aspak e pritur, shkruan Telegrafi.

Napolitanët humbën me rezultat 1-0 nga Juventusit, parisenët 2-1 nga Strasbourgi, ndërsa ‘Los Che’ nga Getafe me rezultat 1-0.

Pra, në top pesë ligat e mëdha evropiane (Serie A, Liga Premier, Bundesliga, La Liga dhe Ligue 1) kanë mbetur vetëm katër ekipe që nuk kanë humbur ende.

Liga Premier: Manchester City (14 fitore, 1 barazim)

Serie A: Inter (12 fitore, 3 barazim)

La Liga: Barcelona (11 fitore, 3 barazime), Atletico Madridi (8 fitore, 6 barazime).

Në javën e ardhshëm Interi luan ndaj Juventusit, Manchester City ndaj Manchester Unitedit, Barcelona kundër Villarrealit dhe Atletico Madridi ndaj Betisit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP