Në BeH arrestohen 13 persona për shkak të krimeve kundër njerëzimit

Nëpunësit policorë të Agjencisë shtetërore për hetime dhe mbrojtje e BeH-së (SIPA) mëngjesin e sotëm në rajonin e Konjicit dhe Sarajevës arrestuan 13 persona, për shkak të krimeve kundër njerëzimit.

Pjesëtarët e SIPA-s kanë vepruar me urdhër të Prokurorisë së BeH-së, ndërsa të arrestuarit dyshohen se e kanë kryer këtë vepër penale në rajonin e komunës Konjic në vitin 1992.

Të arrestuar janë dërguar në hapësirat zyrtare të SIPA-s për shkak të përpunimit kriminalistik, me ç’rast do t’i dorëzohen Prokurorisë së BeH-së për procedurë të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP