De Gea i vetmi portier që ka bërë më së shumti pritje në një ndeshje

David De Gea ka qenë padyshim më meritori për fitoren e Manchester Unitedit në super-sfidën e sotme ndaj Arsenalit në “Emirates Stadium”.

Portieri spanjoll, i cili ka një kohë të gjatë që kërkohet nga gjiganti Real Madrid, bëri 14 pritje në këtë ndeshje, më shumë se çdo portier tjetër deri më tani këtë sezon, shkruan Albeu.com.

Në fund United e fitoi ndeshjen me rezultat 1-3.

Më së shumti pritje në një ndeshje të Premier Ligës, De Gea kishte pasur në ndeshje kundër Chelsea (7), po në këtë sezon.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP