Zgjedhjet në Prishtinë, ja kush do të udhëheq në katër vitet e ardhshme

E plotësuar në ora 14:45.

Nga 11 tavolina ku janë votat me kusht për Prishtinën të gjitha janë numëruar dhe për një mandat në Komunën e Prishtinës do të udhëheq kanidati i Vetëvendosjes, Shpend Ahmeti, njofton Portalb.mk.

Shpend Ahmeti nga votat me kusht, ato me postë dhe nga personat me aftësi të kufizuara ka marrë 861 vota, ndërsa Arban Abrashi ka 733 vota.

Sa i takon votave me postë, Shpend Ahmeti ka marrë 89 vota, ndërsa Arban Abrashi i LDK-së ka marrë vetëm 6 vota.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP