Futbollisti shqiptar ndahet nga gruaja, e “tradhtoi” me Ronaldon dhe keqpërdori mbiemrin e tij

“Kapitenët” është një program interesant, i cili tregon për jetën private të futbollistëve, duke u fokusuar kryesisht tek të dashurat ose gratë e tyre, raporton Syri.net.

Erjona Sulejmani, gruaja e Blerim Xhemailit ka folur rreth martesës së çiftit, duke lëshuar mjaft deklarata befasuese në program, përcjell Portalb.mk.

E pyetur për seksin me futbollistët para ndeshjes, ajo u shpreh: “Futbollistët nuk janë partnerë shumë të përkushtuar. Pjesa më e madhe zgjedhin ta bëjnë vetë”.

Ndërsa në pyetjen, se cili është futbollist më seksi dhe që e pëlqen, Erjona duket se ka “tradhtuar” burrin e saj me mënyrën se si u përgjigj, pasi ka thënë se ai futbollisti që i pëlqen më shumë është Cristiano Ronaldo.

Por mesa duket çifti Erjona dhe Blerim janë ndarë.

Futbollisti shqiptar, i cili aktualisht luan me kombëtaren e Zvicrës dhe aktualisht militon në radhët e  “Montreal Impakt”, ka patur një karriere të suksesshme me Torinon, Parmën dhe Napolin në Serinë A, Zhemaili mësohet se nuk dëshiron, që bashkëshortja të përfitojë nga mbiemri i tij.

Kjo është vërtetuar edhe nga një deklaratë, e lëshuar nga avokatja e tij në të cilën citohej: “Avokatja Daniela Misalja, në emër të z. Blerim Xhemaili, informon se zyra e avokatisë ka nisur procedurat për ndarjen juridike nga gruaja e tij, zonja Erjona Sulejmani”.

“Në këtë fazë delikate, zoti Blerim Xhemaili akuzon gruan e tij për përdorimin pa kriter të mbiemrit të tij, si pjesë e punës së saj në modeling dhe prezantim. Ai ka të drejtën për të mbrojtur integritetin dhe privatësinë e tij”.

E ardhmja, do e tregojë më së miri se si do variojnë gjërat mes dy personazheve mjaft të komentuar së fundi në media.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP