Mjeku amerikan pranoi se seksualisht ka ngacmuar më shumë se njëqind gra

Lari Nasar, mjeku i ekipit olimpik të gjimnastikës për femra të SHBA-së, i cili ngarkohet për 105 raste për ngacmim seksual të grave dhe vajzave, pas përgënjeshtrimit dhe heshtjes disamujore, u prononcua për fajtor në Gjykatën e Miçingenit, duke pohuar se pendohet për veprat.

Nasar është i akuzuar se seksualisht i ka ngacmuar vajzat derisa gjoja i ka kuruar në shtëpinë e tij apo në Klinikën e Universitetit “Miçigen Stejt”, ku ishte i punësuar.

Aktgjykimi për Nasarin do të shqiptohet në janar, ndërsa është e mundur të marrë dënim me burg të paktën 40 vjet.

Ai u përball edhe me akuza të tjera, në mesin e të cilave edhe posedim të pornografisë së fëmijëve.

Gjykatësja Rozmari Akvilina e kritikoi Nasarin se ai e ka shfrytëzuar atë që i është dhënë besim në mënyrë më të tmerrshëm – të abuzojë fëmijë.

Viktimat janë të zemëruar jo vetëm me Nasarin, por edhe me personat të cilët e kanë mbrojtur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP