Është shpallur epidemi e fruthit në Nish

Instituti i Shëndetit Publik në Nish sot shpalli epidemi të fruthit në Klinikën për sëmundje interne të fëmijëve në Qendrën Klinike në këtë qytet.

“Janë ndërmarrë të gjitha masat për shkatërrimin e epidemisë”, të parashikuara me Ligj me propozim të Institutit të Shëndetit Publik në Nish, thuhet në deklaratë, transmeton MIA.

Një nga masat është edhe ndalesa për vizita të pacientëve në Klinikë.

Gjendja e përgjithshme shëndetësore e pacientëve të sëmurë është e mirë, pa komplikime. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP