Sqaron KQZ-ja: Edhe zyrtarisht ngushtohet diferenca mes Shpendit dhe Arbanit

Komisioni Qendror Zgjedhor edhe zyrtarisht ka dalë me sqarim për gabimet në të dhënat që janë regjistruar në rezultatet e Prishtinës. Express ka raportuar më herët se ka pasur gabime në numërim dhe se diferenca mes Shpend Ahmetit dhe Arban Abrashit është edhe më ngushtëe, ndërsa këtë e sqaron edhe KQZ.

Në Vendvotimin 1921X/01R dhe në Vendvotimin 1921X/02R në komunën e Prishtinës, gjatë futjes së të dhënave të Rezultateve Preleminare janë shënuar gabim të dhënat të cilat më pas janë transmetuar në faqen zyrtare të KQZ-së, tek linku i Rezultateve Preleminare, transmton Gazeta Express.

Në vendvotimin 1921X/01R Lëvizjes Vetëvendosje i janë shënuar 152 vota, gjashtë më pak se sa kanë dalë nga formulari i përputhjes së rezultateve.

Diferencë e madhe vërehet në vendvotimin 1921X/02R, ku në rezultatin e publikuar nga KQZ mungojnë 71 votat e Arban Abrashit.

Më poshtë mund të shihni tabelën e publikuar nga KQZ: 

screenshot-1_1511200260-5711995

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL