Ja si vepron një njeri i ditur…

“Njeriu i ditur jo që duhet të jetë në gjendje ti dashurojë armiqtë e tij, por gjithashtu t’i urrejë edhe miqtë e tij.”

Thënie nga Friedrich Nietzsche.
Friedrich Nietzsche është një nga filozofët më të shquar gjermanë të shek 19. Mjeshtër i vërtetë i aforizmave filozofike, ai është urryer, adhuruar, keq-interpretuar dhe ndoshta mbetet edhe sot e kësaj dite filozofi më i vështirë për t’u kuptuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP