Volkswageni po punon në një Polo të ri me 300 kuajfuqi

Prodhuesi gjerman “Volksawagen”, është duke punuar në “Polo R” që do të ketë 300 kuajfuqi.

Nuk është bërë e ditur asgjë më shumë për këtë veturë, që do të jetë vetëm për tregun evropian.

Sipas njohësve të makinave, VW dëshiron të kryesojë me makina të vogla, por pa i bërë konkurrencë modeleve të veta Golf.

Me këtë Polo që sipas gjasave duhet të jetë 2.0-litra, do t’i bëjë rivalitet veturave të njëjta nga “Seat” dhe “Skoda”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP