Ja momenti kur dashuria e njeh thellësinë e saj…

“Dashuria asnjëherë nuk e njeh thellësin e saj, deri në momentin e ndarjes.”

Thënie nga Kahlil Gibran. Ai ishte artist, shkrimtar dhe poet Libanezo – Amerikan. Në botën arabe, Gibran njihet si shkrimtar dhe politikan rebel. Në botën anglisht-folëse ai kryesisht është i njohur për librin e tij “Profeti” i cili u botua në vitin 1923. Gibran është poeti më i lexuar i të gjitha kohërave, pas Shekspirit dhe Lao Tzu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP