Bale drejt Unitedit?

Ekipi anglez i futbollit, Manchester United rikthen sytë nga anësori i Realit të Madridit, Gareth Bale, raportojnë mediat angleze.

Sipas “Thesun”, Manchester United janë të interesuar ta kthejnë uellsianin sërish në Premier Ligë, pavarësisht dëmtimeve të shumta që e kanë detyruar atë të humbasë 40 nga 60 ndeshjet e fundit të Real Madridit, përcjell Portalb.mk.

Gazeta britanike rikujton se United u përpoq të nënshkruaj me Bale në vitin 2013, kur ky i fundit vendosi të largohej nga Totenhami për te Reali i Madridit. Përpjekja dytë ishte vitin e kaluar, por edhe kjo përpjekje nuk ishte e suksesshme.

Së fundmi Bale ka nënshkruar kontratë 6 vjeçare që e lidh lojtarin me klubin deri në vitin 2022, mirëpo pavarësisht kësaj, klubi është i gatshëm të dëgjojë ofertat për 28-vjecarin.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP