Punëtori kreative për personat me aftësi të kufizuara

Galeria kombëtare e Maqedonisë në bashkëpunim me Ambasadën e Republikës së Bullgarisë në Maqedoni dhe Shoqata e qytetarëve për trajtim të personave me autizëm “Në Botën Time” sot organizojnë punëtori kreative të fëmijëve me spektër të autizmit dhe fëmijëve nga mësimi i rregullt të personave me nevoja të posaçme, transmeton Alsat M.

Punëtoria realizohet në prag të Ditës ndërkombëtare të personave me nevoja të posaçme. Fëmijët do të punojnë me materiale dhe teknika të ndryshme figurative.

Manifestimi zhvillohet nën moton “Një Diell për të gjithë fëmijët”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP