Festivali i Komedisë në Preshevë, Teatri Shqiptar Shkup vlerësohet me tre çmime (FOTO)

Teatri Shqiptar Shkup vitin 2017 e pasuroi edhe me tre çmime të reja që u morën në Festivalin e Komedisë në Preshevë, njofton Portalb.mk.

Çmimet që u morrën ishin:

1. ‘Regjia më e mirë‘ për regjisorin Agon Myftari;

2. ‘Aktori më i mirë’ për aktorin Adem Karaga dhe

3. ‘Aktorja joprotagoniste më e mirë’ për aktoren Aida Elezi.

cats

 

Pas Teatrit të Shkupit, me dy çmime u vlerësua edhe Teatri Migjeni në Shkodër.

1. ‘Shfaqja më e mirë’ për shfaqjen “Tartufi” në regji të Kushtrim Bekteshit dhe

2. ‘Aktorja më e mirë protagoniste’ për aktoren Rita Gjeka

No automatic alt text available.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP