Hulumtimi shokues: Pronarët e Milanit janë të zhytur në borgje

Në një artikull të gazetës ‘New York Times’, ku kanë hulumtuar tre gazetarë prej muajit gusht rreth pasurisë së Li Yonghong, presidentit kinez të Milanit, tashmë ata kanë dalë me disa pikëpyetje të mëdha, njofton Telegrafi.com.

Ata kanë zbuluar se Li nuk është përmendur kurrë në listën e personave më të pasur në kinë.

Perandoria e minierave siç pretendon ai që e posedon, ajo nuk ekziston.

Kur ai bleu Milanin, emrin e tij nuk e kishin dëgjuar kurrë më parë as në Itali e Evropë.

Ai e bleu Milanin për 860 milionë dollarë nga Silvio Berlusconi dhe ra dakord që duhet të nisë të paguajë borxhet e klubit brenda një viti.

Përsa u takon minierave të fosforit, në dokumentacionet kineze nuk ekziston emri i pronarit të Milanit.

Gazetarët e medias amerikane, kanë vizituar zyrat e kompanisë së tij, por ato ishin të boshatisura prej kohësh, me shënimin “Mbyllur për mospagim qiraje”.

Tashmë mbetet të shihet se sa do të zgjasë ëndrra kineze e Milanit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP