Kryetarja e Komunës së Haraçinës Milikije Halimi ua fal qytetarëve borxhin e ujit deri në fund të muajit

Kryetarja e Komunës së Haraçinës, Milikije Halimi ka vendosur që banorëve të kësaj komunë të ua fal borxhin për pagesat e ujit deri në fund të muajit nëntor. Këtë e ka bërë përmes një njoftimi deri te të gjithë qytetarët e Haraçinës, si dhe u bën apel që nga 1 dhterori të fillojnë me pagesat e regullta të ujit, që mos të vjen deri tek ndërprerja e përgjithshme e ujit, përcjell Portalb.mk.

Komuna e Haraçinës poashtu u bëri thirje banorëve që të mos bëjnë keqpërdorim të ujit të mos vjedhët uji, sepse pasojat dhe përgjegjësinë ligjore nga këto veprime do ti mbanë vetë ai person.

milikije dokument

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP