Nëse partneri juaj është i mërzitur, këtë fjalë s’duhet t’ia thoni për asnjë arsye

Askush nuk dëshiron të shohë partnerin të mërzitur.  Kur ka diçka që nuk shkon me të, ne përpiqemi që t’i rregullojmë humorin me çdo kusht, por më parë duhet ta mësojmë arsyen për se ai është mërzitur, shkruan Class. Ndonëse ne nisemi nga një qëllim i mirë, në vend që ta bëjmë të ndihet më mirë, e mërzisin atë edhe më shumë, duke i thënë vetëm një fjalë: më trego përse je mërzitur, ose ndoshta unë mund të të ndihmojë”.

Kjo fjalë na largon më shumë se ai. Çdo njëri ka mënyrën e tij për të shprehur emocionet, dhe ka njerëz që nuk duan t’i tregojnë ndjenjat përpara partnerit. Nëse partneri nuk po ua tregon arsyen përse është mërzitur, mos këmbëngulni shumë që ta mësoni.

Jepini atij pak kohë, që të qetësohet, të mendohet me veten e tij, e më pas t’ua thotë juve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP