Ajo ishte e lirë kur…

“Atëherë kur ajo nuk kishte asgjë për të humbur, ajo ishte e lirë.”

Thënie nga Paulo Coelho.

Paulo Coelho de Souza (24 gusht, 1947) është novelist brazilian. Novela e tij “Alkimisti” është përkthyer në 81 gjuhë. Ai është fitues i një numri të madh çmimesh ndërkombëtare. Sipas “Washington Post” Paulo Coelho ka shitur 350 milion libra, duke e bërë kështu autorin portugez më të lexuar të të gjitha kohërave.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP