Dy tërmete mesatare e goditën Korenë Jugore

Një seri tërmetesh sot e goditën qytetin koreanojugor Pohang, kumtoi Drejtoria meteorologjike koreane.

Tërmeti i parë me intensitet prej 5,5 ballëve ka qenë me epiqendër në rajonin e qytetit, ndërsa i dyti ka qenë me fuqi prej 5,4 ballësh sipas shkallës së Rihterit.

Tërmetet janë ndjerë në kryeqytetin Seul, i cili gjendet disa qindra kilometra nga Pohang.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP