Shpresat e Maqedonisë munden edhe nga Austria

Reprezentacioni i Maqedonisë U21 në futboll, ka vazhduar të mbajë fundin e tabelës në Grupin e 7 edhe pas ndeshjes së katërt, pasi që kësaj radhe si nikoqire e Austrisë është mundur me rezultat të thellë 0:4.

Maqedonia kishte shumë pak raste në këtë ndeshje, ndërsa një nga to e kishte vetëm pesë minuta para fundit të ndeshjes, kur pas asistimit të Boban Georgiev, Besar Iseni nuk realizoi. Vlen të përmendim se Maqedonia e përfundoi ndeshjen me një futbollist më pak, pas përjashtimit të Tihomir Kostadinovit.

Ndeshjen e radhës Maqedonia U21 do ta luaj në muajin mars, kur në Shkup vjen reprezentacioni i Rusisë. Lidere e grupit është Serbia me pikë maksimale nga pesë ndeshje, ndërsa më pas vjen Rusia me 10 pikë. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP