SHI-ja e mori përgjegjësinë për sulmin e sotëm në Jemen

 Komanda e grupit terrorist Shteti Islamik e mori përgjegjësinë për sulmin e sotëm me bombë në qytetin jugor jemenas Aden, në afërsi të shtabit të forcave jemenase të sigurisë.

Të paktën 10 persona e humbën jetën kur një automobil, me të cilin drejtonte vetëvrasësi me bombë, u ngrit të erë në afërsi të ndërtesës së Ministrisë së Punëve të Brendshme në lagjen qendrore Al Mansur.

Midis viktimave ka edhe policë dhe kalimtarë të rastit. Sipas dëshmitarëve okularë, pas shpërthimit, ka shpërthyer zjarr.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL