Shkup, një shtetas kosovar e ka skicuar fshehtas kazermën “Ilinden”

Një shtetas nga Kosova është arrestuar në stacionin policor në Karposh, pasi që është kapur duke e skicuar dhe vizatuar kazermën “Ilinden”, njofton Portalb.mk.

Për shkak të ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e veprës penale “hyrje në mënyrë të paautorizuar në objekte ushtarake dhe krijim të skicave dhe vizatimeve të objekteve ushtarake dhe veprimeve luftarake”, nga Kodi Penale i Maqedonisë, është arrestuar H.R. (58) nga Kosova. I njëjti është kapur në rrethin e kazermës “Ilinden”.

Pas zbardhjes dhe dokumentimit të rastit, policia njofton se do të dorëzohet padi përkatëse dhe do të ndërmerren veprimet e mëtutjeshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP